čestina manjaro 17.1

Sem pokládejte dotazy ohledně instalace Manjaro Linux, případné problémy po instalaci a s bootováním.

čestina manjaro 17.1

Příspěvekod zirafak » pát 07. dub 2017 10:33:10

Pěkný den. Optám se jako pitomec. Manjaro 17.1 64 bit. Čeština nastavená - settings - manjaro setting - locale settings. Při instalaci jsem zadal český jazyk. Jak na to děkuji.
zirafak
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. říj 2016 10:43:29

Re: čestina manjaro 17.1

Příspěvekod Kebab » pát 28. dub 2017 18:07:16

... no co jako? Těch instalací Manjaro jsem dělal postupně několik a s češtinou jako takovou jsem problém nikdy neměl, je to v podstatě stejné jako jinde a u podobných instalátorů jiných distribucí.
Tak postupuj přiměřeně podobně, někde děláš chybu. Potřeba je také nechat po instalaci (obecná věc) doinstalovat aktualizace a případně se podívat, jestli to nehlásí že jsou připraveny k instalaci právě jazykové balíčky - ale kde to je a jak to také závisí na tom který máš desktop po mně nechtěj, nemám nafukovací hlavu.
Sem jsem jen zvědavě nakouknul, rutinně teď jedu (a zkouším) OpenSUSE Leap 42.2 s Plasma 5 a Manjaro mám jen bokem s Xfce a taková záloha, páč Manjaro mě hodně zklamalo těmi náhle zjevivšími se potížemi s psaním českých háčků a čárek nad písmeny. Píšu o tom tady jinde. Pod některými aplikacemi to nešlo. Třeba to je už ale opravený? Nemám čas to teď koumat.
Kebab
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 09. lis 2015 15:18:58

Re: čestina manjaro 17.1

Příspěvekod Martx » stř 24. kvě 2017 17:55:06

Ahoj.
Také jsem chvíli hledal kde si mám po instalaci navolit češtinu do např. Firefoxu. Tak tedy Všechna nastavení-Správce nastaveni Manjaro-Jazykové balíčky. Zde jsou dvě záložky. Jedna ukazuje dostuné překlady tedy i češtiny do aplikací a druhá záložka zobrazuje co je nainstalováno.Na jedné z nich je tlačítko naistalovat no a tak počeštíš vše podstatné v Manjaro.Nutno říct že také jsem při instalaci zadal češtinu ,ale ono to chce ještě takhle popostrčit. :-) Martin
Martx
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. kvě 2017 17:41:55


Zpět na Instalace a aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron